Příběhy

Příběhy jsou neoddělitelnou součástí života Krásy pomoci. Jsou všude kolem nás. Jsou to životní cesty našich seniorských klientů, které když posloucháme, často se nám zalesknou oči. Jsou to také příběhy našich dobrovolníků o tom, jak jim přátelství se starším člověkem změnilo pohled na život. Patří sem i vyprávění rodin, které pečují o svého stárnoucího příbuzného doma a my zjišťujeme, co všechno musí překonat. Jsou to příběhy našich dárců, jednotlivců i těch firemních, kteří s námi sdílí, proč se rozhodli podporovat seniory a co jim to přináší. A v neposlední řadě jsme to i my, kteří pracujeme pro Nadaci. I naše životní příběhy už totiž budou navždycky s Krásou pomoci propojené.

Příběhy Krásy pomoci

Příběhy našich seniorských klientů

Za dobu existence nadace jsme pomohli tisícům seniorů. Každý jednotlivý příběh je jedinečný a každý si zaslouží být vyprávěn. Vybrali jsme pro vás několik příběhů pro lepší představu o tom, kdo jsou ti, kterým naše nadace pomáhá.

 • Pan Miky

  Miky je člověk, který má ve své hlavě celý svět. Jeho vyprávění a vzpomínky neznají hranice státu ani zeměkoule, mysl je všemu otevřená, jen on sám je nyní zavřený v jednom z pražských bytů. Je to pohádkář, snílek, historik, psycholog, filozof, astrolog a astronom, filolog, ...řídil fabriku i tramvaj. Hrál fotbal. Píše povídky a básně. Miky je prostě tím, čím chce být. Alespoň ve svých vzpomínkách.

 • Paní Irenka

  Její smích je krásný, srdečný a když vzpomíná, má v očích jiskry. Paní Irenka je klientka Krásy pomoci už dlouhá léta. Její dcera, se kterou má krásný vztah, totiž žije mimo republiku, a tak svěřila svou maminku pod křídla Nadaci, která může být blíž a pomoct, když je potřeba.

 • Paní Irena

  Irena se narodila v Davli. Tatínek, legionář, zemřel v pouhých 41 letech na tuberkulózu. Byl rok 1945 a její maminka zůstala sama se čtyřmi dětmi. Z Davle se proto rodina přestěhovala do pohraničí, kde měli známé. Po válce tam ale bylo pusto a hlad. A tak se Irena přestěhovala za prací do Prahy. Právě tam brzy našla i životní lásku. Její muž prý nebyl krasavec, ale byl hodný, chytrý, zdvořilý a měl prostě nádhernou povahu.

Příběhy domácích pečujících

Rodiny, které se rozhodnou pečovat doma o svého stárnoucího příbuzného, který už vše sám nezvládne a je závislý na péči někoho jiného, si zaslouží veškerou podporu a respekt. My jsme tu pro ně. A tohle jsou jejich příběhy.

 • Paní Hana pečuje o tatínka

  Paní Hana z Prahy se na nás obrátila v zájmu svého 88letého tatínka, který žije sám v jiné městské části. Dosud vše zvládal, ale nyní obtížně chodí a již si nedokáže zajistit nákup, také byt začíná být zanedbaný. Paní Hana za ním jezdí 1x týdně a dělá mu větší nákup. Vidí však, že tatínek chátrá a ráda by mu nějak pomohla. Chodí na plný úvazek do zaměstnání, je rozvedená a podporuje své 2 děti na vysoké škole.

 • Paní Ludmila pečuje o manžela

  Obrátila se na nás paní Ludmila, které je 69 let, a jejímu manželovi (77 let) byla diagnostikována Alzheimerova choroba. Má velké obavy z budoucnosti, protože až dosud všechno zařizoval manžel. Mají syna, který žije v jiném městě. Vídají cca 1x za 2 měsíce. Nechce ho ničím zatěžovat. Manželé mají společný účet v bance, platby za energie jsou psané na manžela, manžel má také zřejmě nějaké pojistky a vkladní knížky. Žijí v rodinném domě. Paní Ludmila je zoufalá, když např. vypadnou pojistky.

 • Pan Vladimír pečuje o maminku

  Pan Vladimír žije ve společné domácnosti se svou 95letou maminkou. Stará se téměř o vše v domácnosti. Mamince se nyní velmi zhoršila mobilita a když jsou spolu venku, tak má obavy, aby neupadla. Špatně se jí také vstává z lůžka a občas shodí nějaké věci. Vladimír má obavy, že maminka upadne a stane se jí zbytečný úraz, který ji natrvalo připoutá na lůžko.

Příběhy dobrovolníků

Rozhodli se věnovat svůj volný čas tomu, aby potěšili někoho dalšího. Vzali ho ven, popovídali si s ním u kávy. Dělají to bezplatně, prostě jim to za to stojí. Jsou to DOBROvolníci. Seznamte se s některými z nich.

 • Dobrovolnice Jitka

  "Už skoro 5 let! Čas běží jako o závod. Občas mi přijde až neuvěřitelné, že jsme s Lidmilou tak dlouho."

 • Dobrovolnice Kristýna

  "Naše přátelství s paní Jarmilou stále kvete! Už jsme myslím ve stavu, kdy si ani nevzpomínáme, jaké to bylo, než jsme se poznaly."

 • Dobrovolnice Katka

  "Vždy jsem chtěla být dobrovolníkem. Před nástupem na VŠ jsem rok studovala sociální práci a tam člověk vidí, že je opravdu třeba pomáhat a jedna z možností, jak pomoct, bylo věnovat svůj čas a stát se dobrovolníkem. "

 • Dobrovolník Standa

  "Nerad bych, aby to vyznělo jako klišé, ale dobrovolnictví mi dává strašně moc a neskutečně mě naplňuje."

Příběhy našich firemních partnerů

Bez spolehlivých partnerů bychom tolik příběhů nenapsali. Potřebujeme je, abychom mohli plnit naši misi. A věříme, že také naši partneři jsou rádi součástí naší práce. Proč si to myslíme? Jen si přečtěte příběhy některých z nich.

Příběhy dárců

Lidé, kteří nám jednorázově nebo pravidelně posílají finanční dar podle svých možností, jsou naši hrdinové. Nesmírně si jejich podpory vážíme a víme, že je to pro nás velký závazek. Proč si vybrali zrovna podporu seniorů? Tohle jsou jejich odpovědi.

 • Paní Jana, pravidelný dárce

  Paní Jana daruje od listopadu roku 2017 každý měsíc 300 korun. Věnuje tedy ročně 24 hodin seniorům. Díky tomu jsme mohli klientku Jiřinu propojit s dobrovolnicí Terezou a pomoct jednomu velkému přátelství na svět.

 • Pan Pavel, pravidelný dárce

  Pan Pavel posílá každý měsíc 500 korun seniorům. Díky tomu víme, že můžeme počítat se 40 hodinami péče o naše klienty ročně. To znamená například vyřízení příspěvků na bydlení, pomoc s výběrem zdravotnických pomůcek, doprovody k lékaři.

 • Paní Alena, jednorázový dárce

  Paní Alena poslala Nadaci jednorázový příspěvek ve výši 1500 korun. To znamená deset hodin péče o seniora. Za tu dobu může koordinátorka klientovi pomoci vyřídit úřední záležitosti, zařídit zdravotní pomůcky a doprovodit jej k lékaři.

Jak vidíme naši práci v Nadaci Krása pomoci

Tým nadace je srdcem celé naší práce. A srdcaři tu opravdu pracují. Velcí profesionálové s cílem měnit svět k lepšímu. Bez každého jednotlivého člena týmu by nadace nebyla tím, čím je. Přečtěte si, co jim práce v nadaci přináší.

Příběhy organizací, kterým jsme pomohli

Od založení v roce 2008 podporujeme granty další neziskové organizace, které pomáhají seniorům. Můžeme tak působit po celé České republice. Naprostou většinu těchto neziskovek podporujeme dlouhodobě. Přečtěte si, co o partnerství s námi říkají.

 • Charita Šternberk

  Charitu Šternberk podporujeme od samého vzniku nadace, tedy od roku 2008. Je to tedy jeden z našich nejdelších partnerů a my věříme, že lidé v Charitě Šternberk vědí, že s námi můžou počítat.

 • Dobrovolnické centrum Adra Ostrava

  Dobrovolnické centrum Adra Ostrava podporujeme už od roku 2011 a od té doby jsme spolu vymysleli spoustu skvělých věcí. Třeba rikšu pro seniory, kterou vidíte na fotce. V rozhovoru s vedoucí centra si přečtěte, co o spolupráci s nadací říkají v Ostravě.

 • Maltézská pomoc, o.p.s.

  Maltézská pomoc je partnerem nadace od roku 2012. Podporovali jsme její dobrovolnický program a také osobní asistenci. S Maltézskou pomocí nás pojí společná vize.

 • Domácí hospic Vysočina

  Nadace podporuje také paliativní péči. Domácí hospic Vysočina je naším partnerem od roku 2012.

Newsletter o tom, co se u nás děje

Když nám dáte svůj e-mail, pravidelně vám budeme posílat příběhy o tom, komu jsme díky vašemu daru pomohli a co je u nás nového. Odběr můžete kdykoli zrušit.