Pro média

Milí novináři, děkujeme, že píšete o práci nadace a o našich klientech. Je pro nás důležité, aby byly jejich příběhy slyšet. Bez vás to nejde, proto jsme vám rádi k dispozici, když vás bude něco zajímat.

Informace pro novináře

O tom, co nadace dělá, se můžete dozvědět několika způsoby. Všechny informace samozřejmě najdete zde na webu. Dále také doporučujeme sledovat naše sociální sítě, odkazy najdete v patičce. Můžete také odebírat náš newsletter, odkaz je níže na stránce. A pokud vás napadne otázka, na kterou nikde odpověď nenajdete, napište nám přímo.

O Nadaci Krása pomoci

Nadaci Krása pomoci založila Taťána Kuchařová v roce 2008. Od té doby v grantovém řízení nadace rozdělila mezi neziskové organizace pomáhající seniorům více než 34 mil. korun a celkem seniory podpořila částkou přes 50 mil. korun.

Primárním posláním nadace je podpora seniorů a rozvíjení pozitivního přístupu ke stáří. Hlavním cílem je zajistit důstojný život starších lidí v domácím prostředí a zabránit tak předčasnému a často zbytečnému umisťování seniorů do institucionální péče (která je navíc pro stát velmi nákladná). Nadace se nově také věnuje tématu proměny pracovního trhu v souvislosti se stárnutím populace.

Výroční zprávy, loga ke stažení a další dokumenty pro vás máme na samostatné stránce. Klikněte na tlačítko níže.

Bc. Kateřina Toholová

Kontaktní osoba

+420 721 480 916 Pr@krasapomoci.cz

Potřebujete vyjádření odborníků na péči o seniory nebo na stárnutí populace do vašeho článku/pořadu? Zajímají vás konkrétní příběhy seniorů, kterým pomáháme? Ozvěte se Katce.

Fotografie pro mediální využití

Níže najdete výběr fotografií našich klientů, které můžete využít. Jen prosím vždy uvádějte zdroj Nadace Krása pomoci a autorka fotografií: Greta Konečná Blumajerová.

Náhled vybraných fotografií

Taťána Kuchařová

zakladatelka nadace

Zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci, influencerka a aktivistka, česká topmodelka, světová vítězka Miss World 2006 a SDGs ambasadorka OSN.

V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku Forbes “30 pod 30” jako jedna z nejúspěšnějších mladých osobností naší země.

Natočily se o ní dokumenty Gen-Elita národa Fera Feniče nebo Top momenty Pavla Zuny. Vedle úspěšné mezinárodní kariéry v komerčním businessu se přes 12 let věnuje podpoře sociální oblasti a mentoringu. Je to jedna z mála mezinárodně působících osobností, která se zaměřila na podporu seniorů. Díky tomu byla v roce 2012 označena organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) za mezinárodního lídra mladé generace.

https://tatianagb.com/cs/

Tiskové zprávy

Krása pomoci ocenila přeživší Terezína

29.5.2023

Táňa v OSN

15.3.2023

Senioři a chudoba.

31.12.2022

Netančírna podruhé. Jak jde seniorům salsa.

31.12.2022

Den seniorů...

31.12.2022

Válku si pamatují...

12.8.2021

Hledáme inspirativní osobnost

12.8.2021

Táňa a Pavel běží pro babi a dědu...

12.8.2021

Sbírka na ukrajinské seniory...

12.8.2021

Táňa a Pafko běželi pro seniory...

12.8.2021

Jaká je situace starších lidí na Ukrajině...

12.8.2021

Starší lidé jsou opuštění a v izolaci...

12.8.2021

Newsletter o tom, co se u nás děje

Když nám dáte svůj e-mail, pravidelně vám budeme posílat příběhy o tom, komu jsme díky vašemu daru pomohli a co je u nás nového. Odběr můžete kdykoli zrušit.