O nadaci

Poznejte nás

Nadace byla založena v roce 2008. Od té doby jsme v rámci grantového řízení rozdělili mezi neziskové organizace pomáhající seniorům 34 mil. korun a celkem seniory podpořili částkou přes 50 mil. korun. 

  • V rámci našeho vlastního projektu Doma bez obav jsme pomohli tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně doma.
  • Pravidelně se účastníme mezinárodních konferencí, naši práci jsme prezentovali také na půdě OSN.

Jsme členem:

  
 

Mise a hodnoty

Naší vizí je důstojné a plnohodnotné stárnutí pro naše prarodiče.
Zároveň pracujeme na tom, aby společnost vnímala seniory s respektem.

Naším posláním je provázet stárnutím. Zajišťujeme moderní služby v domácím prostředí a získáváme finance na projekty pro seniory.

Naše hlavní hodnoty:

  • pozitivní stárnutí
  • inovativní postupy
  • laskavý přístup

Provázíme stárnutím a propojujeme generace.

Co děláme a komu pomáháme

Mrkněte se níže na naše hlavní aktivity a projekty. Vedle nich organizujeme mnoho různých kampaní i odborných konferencí. Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu, aby vám nic neuteklo, sdílejte a pomozte nám šířit respekt k lidem každého věku.

Naší vizí je, aby senioři žili důstojný život v domácím prostředí. Nabízíme jim proto služby našich koordinátorek péče, které seniorům pomáhají zařídit vše, co je potřeba, aby mohli žít důstojně doma. Naše kontaktní místa najdete v pražských nemocnicích, využít můžete také poradenskou telefonní linku nebo mail.
V projektu Zlatá práce pomáháme lidem 50+ najít takové zaměstnání, kde si budou vážit jejich zkušeností. Zároveň pomáháme firmám s age managementem. Více info na www.zlataprace.eu
Jsme nadace, takže naším důležitým posláním je podpora neziskových organizací, které se seniory pracují. Za dobu našeho fungování jsme rozdělili neziskovým organizacím více než 32 milionů korun.
Spolupracujeme také s dobrovolníky a dokážeme najít seniorům, kteří jsou sami, parťáka na procházky, do divadla nebo na posezení k čaji. Nikdo by neměl být sám a my jsme vděční našim dobrovolníkům, že nám a našim klientům svůj volný čas věnují.

Proč to vlastně děláme

Nejste si úplně jistí, jak si naši práci konkrétně představit?

Možná máte pocit, že třeba vaše babička pomoc nepotřebuje a má se dobře, tak proč to celé děláme? Představte si tuto situaci:
Vaše osmdesátiletá babička bydlí sama ve svém bytě a je samostatná. Najednou se ale její zdravotní stav rychle zhorší, je hospitalizovaná v nemocnici.
V nemocnici zůstat nechce a ani nemůže, nechce ani opustit svůj byt a jít do domova pro seniory. Ani vy to nechcete, ale nevíte, co máte dělat.

Dokážete se o ni postarat u vás doma? Co to obnáší? Na jakou podporu máte nárok? Kde o ni požádáte? A co vaše práce? Rádi vám budeme oporou a celým procesem vás provedeme tak, abyste to zvládli.

Teď si představte trošku jiný scénář. Vy v něm nejste. Osmdesátiletá babička nemá rodinu. Chtěla by žít doma, ale doteď nedostávala žádnou podporu, žila jen ze svého malého důchodu. Najednou má chodit po doktorech, ale přitom už jí nohy neslouží, má brát spoustu drahých léků. Zařídit příspěvek na bydlení u místního úřadu je pro ni nemožný úkol. Nemocnice nebo praktický lékař nás na ni upozorní, my ji zkontaktujeme a o všechno se postaráme. Oběháme úřady a zařídíme příspěvky, aby to finančně zvládla. Objednáme sanitku na vyšetření, vyzvedneme léky, požádáme o pečovatelku nebo asistenta, a taky si s ní o všem popovídáme. Pokud bude třeba, zařídíme také pomůcky nebo úpravy bytu tak, aby mohla žít doma.
Situace některých seniorů není jednoduchá. Pokud člověk není v podobné situaci, těžko se do ní vžívá. Ale příběhy našich klientů nám ukazují, že naše práce má smysl a že je potřebná. Nikdo jiný ji tímto způsobem nedělá. Děkujeme vám, že jste v tom s námi.

Komu pomáháme?

Pomáháme seniorům, kteří chtějí dál žít ve svém domácím prostředí a mohou se vyhnout institucionální formě péče. Podporujeme rodiny, které se starají o své blízké, seniory, v jejich domácím prostředí.

Podporujeme také prověřené neziskové organizace, které pomáhají seniorům. Projekty hodnotíme podle regionální potřebnosti, udržitelnosti  a také podle spojitosti s naší vizí. Staňte se naším partnerem i Vy!

JSME TU PRO VÁS

SPRÁVNÍ RADA

Taťána Gregor Brzobohatá – předsedkyně správní rady

Ing. Jan Procházka – člen správní rady

JUDr. Klára Drechslerová, PhD. – členka správní rady

DOZORČÍ RADA

Ing. Marcela Tomášková – předsedkyně dozorčí rady

MUDr. Věra Sekyrová Terzijská – členka dozorčí rady

Ondřej Gregor Brzobohatý – člen dozorčí rady

Taťána Gregor Brzobohatá

Předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci;
influencerka a aktivistka; česká topmodelka; jediná světová vítězka Miss World z ČR a SDGs ambasadorka OSN
Vedle úspěšné dlouholeté kariéry v komerčním businessu se přes 12 let věnuje podpoře sociální oblasti a mentoringu.
Je mezinárodně známá osobnost a jediná Miss World, která se kontinuálně již 11 let zabývá pomocí seniorům a zvyšování povědomí o stárnutí populace a demografických změnách. I díky tomu byla označena v roce 2012 mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní leader mladé generace.
V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku mladých osobností Forbes “30 pod 30”.
V roce 2017 o ní vznikl dokument z cyklu GEN – Galerie Elity Národa.
Od roku 2017 je SDGs ambasadorkou – věnuje svůj čas propagaci Cílů udržitelného rozvoje a reprezentuje ČR na různých akcích konaných pod záštitou OSN.
Zúčastnila se například jako vybraný motivační speaker největší akce v historii OSN pro mladé delegáty a influencery z celého světa, ECOSOC Youth Forum 2018, a také Komise pro postavení žen (CSW), kterou organizuje UN Women, kde mluvila o roli žen v neziskovém sektoru, sociální oblasti a o genderové rovnosti.