O nadaci

Poznejte nás

Nadace byla založena v roce 2008. Za 10 let jsme rozdělili mezi neziskové organizace pomáhající seniorům více než 30 mil. korun.

  • V rámci našeho vlastního projektu Doma bez obav jsme pomohli tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně doma.
  • Pravidelně se účastníme mezinárodních konferencí, naši práci jsme prezentovali také na půdě OSN.

Jsme členem

        

Mise a hodnoty

Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří vedou kvalitní a důstojný život v domácím prostředí.
Zároveň pracujeme na tom, aby společnost vnímala seniory s respektem.

Naším posláním je nabízet seniorům a jejich blízkým informace, kontakty a oporu v důležité životní etapě stáří. Cílem je prožít stáří jako pozitivní, plnohodnotné a aktivní období života v prostředí domova.

Naše hlavní hodnoty:

  • pozitivní stárnutí
  • důstojný život doma
  • lidskost a důvěra

Sdílíme příběhy seniorů, se kterými spolupracujeme, a šíříme tak svědectví o situaci seniorů v České republice.

Co děláme a komu pomáháme

Mrkněte se níže na naše hlavní aktivity a projekty. Vedle nich organizujeme mnoho různých kampaní i odborných konferencí. Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu, aby vám nic neuteklo, sdílejte a pomozte nám šířit respekt k lidem každého věku.

Naší vizí je, aby senioři žili důstojný život v domácím prostředí. Nabízíme jim proto služby našich koordinátorek péče, které seniorům pomáhají zařídit vše, co je potřeba, aby mohli žít důstojně doma. Naše kontaktní místa najdete v pražských nemocnicích, využít můžete také poradenskou telefonní linku nebo mail.
V projektu Zlatá práce pomáháme lidem 50+ najít takové zaměstnání, kde si budou vážit jejich zkušeností. Zároveň pomáháme firmám s age managementem. Více info na www.zlataprace.eu
Jsme nadace, takže naším důležitým posláním je podpora neziskových organizací, které se seniory pracují. Za dobu našeho fungování jsme rozdělili neziskovým organizacím více než 30 milionů korun.
Spolupracujeme také s dobrovolníky a dokážeme najít seniorům, kteří jsou sami, parťáka na procházky, do divadla nebo na posezení k čaji. Nikdo by neměl být sám a my jsme vděční našim dobrovolníkům, že nám a našim klientům svůj volný čas věnují.

Proč to vlastně děláme

Nejste si úplně jistí, jak si naši práci konkrétně představit?

Možná máte pocit, že třeba vaše babička pomoc nepotřebuje a má se dobře, tak proč to celé děláme? Představte si tuto situaci:
Vaše osmdesátiletá babička bydlí sama ve svém bytě a je samostatná. Najednou se ale její zdravotní stav rychle zhorší, je hospitalizovaná v nemocnici.
V nemocnici zůstat nechce a ani nemůže, nechce ani opustit svůj byt a jít do domova pro seniory. Ani vy to nechcete, ale nevíte, co máte dělat.

Dokážete se o ni postarat u vás doma? Co to obnáší? Na jakou podporu máte nárok? Kde o ni požádáte? A co vaše práce? Rádi vám budeme oporou a celým procesem vás provedeme tak, abyste to zvládli.

Teď si představte trošku jiný scénář. Vy v něm nejste. Osmdesátiletá babička nemá rodinu. Chtěla by žít doma, ale doteď nedostávala žádnou podporu, žila jen ze svého malého důchodu. Najednou má chodit po doktorech, ale přitom už jí nohy neslouží, má brát spoustu drahých léků. Zařídit příspěvek na bydlení u místního úřadu je pro ni nemožný úkol. Nemocnice nebo praktický lékař nás na ni upozorní, my ji zkontaktujeme a o všechno se postaráme. Oběháme úřady a zařídíme příspěvky, aby to finančně zvládla. Objednáme sanitku na vyšetření, vyzvedneme léky, požádáme o pečovatelku nebo asistenta, a taky si s ní o všem popovídáme. Pokud bude třeba, zařídíme také pomůcky nebo úpravy bytu tak, aby mohla žít doma.
Situace některých seniorů není jednoduchá. Pokud člověk není v podobné situaci, těžko se do ní vžívá. Ale příběhy našich klientů nám ukazují, že naše práce má smysl a že je potřebná. Nikdo jiný ji tímto způsobem nedělá. Děkujeme vám, že jste v tom s námi.

Komu pomáháme?

Pomáháme seniorům, kteří chtějí dál žít ve svém domácím prostředí a mohou se vyhnout institucionální formě péče. Podporujeme rodiny, které se starají o své blízké, seniory, v jejich domácím prostředí.

Podporujeme také prověřené neziskové organizace, které pomáhají seniorům. Projekty hodnotíme podle regionální potřebnosti, udržitelnosti  a také podle spojitosti s naší vizí. Staňte se naším partnerem i Vy!

JSME TU PRO VÁS

SPRÁVNÍ RADA

Taťána Gregor Brzobohatá – předsedkyně správní rady

Ing. Jan Procházka – člen správní rady

JUDr. Klára Drechslerová, PhD. – členka správní rady

DOZORČÍ RADA

Ing. Marcela Tomášková – předsedkyně dozorčí rady

MUDr. Věra Sekyrová Terzijská – členka dozorčí rady

Ondřej Gregor Brzobohatý – člen dozorčí rady

Taťána Gregor Brzobohatá

Miss World 2006, topmodelka, filantropka, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci. Taťána Gregor Brzobohatá je jedinou mezinárodně známou českou osobností, která se dlouhodobě zaměřila na pomoc seniorům a je i tímto zaměřením fenoménem své doby a mladé generace. Také díky tomu byla označena světovou mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní lídr mladé generace. Několikrát reprezentovala český neziskový sektor v OSN, naposledy v roce 2017 jako člen oficiální české delegace.