Zveme vás na Profesia days 2019

Profesia days jsou festival příležitostí pro všechny, kteří hledají lepší uplatnění na trhu práce

Na konci října se v Praze uskuteční již tradičně Profesia days, které se s ohledem na změny, které prodělal trh práce v České republice, proměnily z veletrhu práce na festival příležitostí. Tedy akci určenou pro lidi, kteří se aktivně zajímají o své profesní možnosti i pro zaměstnavatele, kteří takto přímo oslovují své potenciální zaměstnance.

Již devátý ročník Profesia days Praha se letos bude konat v novém duchu. Festival příležitostí, ve který původní veletrh práce Profesia days přerostl, nabídne zajímavé workshopy, přednášky a poradenství zaměřené na nejrůznější aspekty trhu práce a osobnostního rozvoje. Vloni mohli návštěvníci veletrhu načerpat inspiraci z více než 60 přednášek, na pódiích se vystřídalo přes 40 mluvčích. Ani letos nebude chybět poradenská zóna, možnost otestovat své jazykové nebo IT znalosti a dovednosti, kariérní poradenství nebo poměrně mladá oblast – poradenství pro startupy. Zajímavým zpestřením jsou již tradičně přednášky zajímavých osobností z oblasti kultury, sportu i byznysu.

Novinkou jsou Ostrovy příležitostí

Tradičně široká nabídka zajímavých aktivit pro návštěvníky se tento rok rozšíří o další část – ostrovy příležitostí. Jde o zonaci aktivit k určitému vybranému tématu: na jednom místě v rámci výstaviště se tak soustředí vystavovatelé, odborné workshopy a další aktivity s ním spojené. Letos půjde konkrétně o Ostrov startupů & IT a Ostrov zdraví.

Možnost přímo kontaktovat budoucí zaměstnavatele

Profesia days ale stále zůstávají především příležitostí přímo kontaktovat zástupce firem z celé České republiky i ze zahraničí – v loňském ročníku se takto na 5 000 m2 výstavní plochy prezentovalo více než 130 firem. Bez stresu a v uvolněné atmosféře si návštěvníci mohou promluvit s HR manažery předních zaměstnavatelů, zjistit, jaké jsou jejich perspektivy, případně rovnou dohodnout přijímací pohovor. V posledních letech nad lidmi, kteří práci nemají, převažují spíše ti, kteří hledají možnost lepšího uplatnění nebo chtějí zjistit, jak si na trhu práce stojí.

Mezi vystavovatele se letos přidá i naše organizace Nadace Krása pomoci. Již více než 11 let pomáháme seniorům žít doma a důstojně. Nově jsme ke své činnosti přidali také projekt Zlatá práce. Cílem tohoto nového projektu je bezplatně pomoci lidem 50+ uplatnit se na trhu práce a bourat mýty o tom, že zaměstnanci ve vyšší věkové kategorii mohou být pracovně méně schopní než generace mladší. Na festivalu budeme nabízet poradenství osobám starších 50 let, pomůžeme třeba se sepsáním životopisu a motivačního dopisu.

Festival příležitostí Profesia days se bude již tradičně konat v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a to ve dnech 23. a 24. října 2019. Další informace najdete na www.profesiadays.cz.