Výstava pro důstojné stáří

Umění a pomoc, to jde dohromady. Umění bývá velkou psychickou pomocí, když vám není úplně nejlépe a umění může léčit i samotu! Část z výtěžku z prodeje obrazů, které jsou právě k vidění na výstavě na Staroměstské radnici, půjde seniorům, kteří zůstali na sklonku života sami!

Ale od začátku. Adama Jílka, mladého českého malíře, už znáte. Třeba z loňského Plesu v Rudolfinu, do jehož dražby věnoval svůj obraz a poslal tak 100 tisíc korun na náš projekt Doma bez obav. Adam Jílek zobrazuje svět kolem sebe pomocí realistické malby. Ústředním prvkem jeho tvorby jsou zvířata, kterým ale propůjčuje lidské vlastnosti a satiricky tak upozorňuje na nešvary lidské říše. 

Čas od času takový malíř vystavuje své obrazy. No a Adam se rozhodl jednu z těchto výstav pojmout jako charitativní a prodejní. Oslovil nás a – asi vás to nepřekvapí – souhlasili jsme.

A ve středu 20.10. 2021 jsme ji slavnostně zahájili!

Obrazy Adama Jílka, které si můžete zakoupit, budou na Staroměstské radnici vystaveny do 2. listopadu a na místě je  poděkovat hlavnímu městu Praha za udělení záštity a za podporu, díky které můžeme pořádat výstavu v krásných reprezentativních prostorách. 

A pokud se vám nějaký zalíbí natolik, že byste jej chtěli domů, nebojte se ozvat nám nebo přímo autorovi.