Vše nej, MEDO!

Je jen málo lidí, kteří tohle jméno neznají. Meda MLÁDKOVÁ ale není jen mecenáška. Je to symbol – pravá dáma, milovnice umění, silná žena.


Na začátku září tahle krásná žena slaví 101. narozeniny – a my je půjdeme oslavit taky! 9.9. na představení MEDA do Musea Kampa. Před představením si navíc prohlédneme samotné museum – a vy můžete taky ➡️ www.predstavenimeda.cz


Jako dárek paní Mládkové (a vlastně i nám) chceme dát cenu Beauty of Help Award, kterou v loňských letech obdrželi Pierre Richard a Karel Gott ❤️

Tak pojďte s námi! 9.9.2020 v MUSEU KAMPA!

Manželem Medy Mládkové byl ekonom Jan Mládek. Od roku 1948 žila v exilu, ale pravidelně se vracela do tehdejšího Československa, aby podporovala tamní výtvarné umělce a rozšiřovala svou úchvatnou sbírku. Nejvýrazněji však bývá spojena se jménem Františka Kupky, jelikož se jí podařilo shromáždit největší soukromou sbírku Kupkových děl na světě.

Její život je inspirativní především díky její neústupné povaze, elánu a zapálením pro věc. I to, že Museum Kampa otevřela v neuvěřitelných 80. letech, prokazuje, že nikdy není pozdě na splnění cílů a snů, které si člověk stanoví.