Bc. JAROSLAVA KOSTOHRYZOVÁ
Koordinátorka dobrovolnických programů

tel: 608 808 087
mail: dobrovolnik@krasapomoci.cz

 


Dlouhodobé dobrovolnictví/dobrovolnictví v akreditovaném dobrovolnickém programu je především o vztahu s konkrétním seniorem. Je potřeba si rozmyslet, zda zvládnete a chcete mít (za naší podpory) v životě dalšího člověka, seniora. Naše idea je dlouhodobost, radost z dobrovolnické činnosti a oboustranný přínos do vašich životů. 

Co od vás požadujeme: 

  • plnoletost
  • vztah s cílovou skupinou seniorů (65+; klienti v dobrovolnickém programu jsou ale často 80+) 
  • ochotu věnovat svůj čas (zhruba 1,5 hodiny týdně) konkrétnímu seniorovi

Nepotřebujete speciální vzdělání. To, co chceme, je vaše odhodlání a ochota podstoupit: 

  • úvodní pohovor s koordinátorem dobrovolníků (1,5 hodiny) 
  • školení pro dobrovolníky s koordinátorem dobrovolníků a psycholožkou programu (4 hodiny) 
  • doložit výpis z rejstříku trestu a potvrzení o zdravotní způsobilosti (dokládá se až při školení) 
  • být v pravidelném kontaktu s koordinátorem dobrovolníků

Pokud toto splňuje vaše očekávání, nebojte se nám ozvat a detaily spolu probereme. 


Koordinátorka dobrovolníků Jaroslava Kostohryzová:

Pocházím ze západních Čech, kam se velmi ráda vracím, nejen za rodinou. Miluji svou rodinu (obzvláště mého úžasného dědečka), uklidňuji se a nabírám energii převážně s nimi, či se svým přítelem. Velmi ráda mám zvířata, přírodu a filosofii. Malba, čtení a hudba patří k mým dlouholetým koníčkům, ač se proměňují společně se mnou – výběr knih, motivy pro malbu, hudební proudy. Můj život ovlivnilo a ovlivňuje mnoho podnětů a věřím, že každý impulz je pro osobnostní růst pozitivní. Mám ráda otevřenost, laskavost, slušnost lidí vůči sobě navzájem a pocit, že práce, kterou dělám, má hlubší smysl.

Zkušenosti mám s duševně nemocnými a seniory – pracovala jsem v přímé péči v domově pro seniory a dva roky s duševně nemocnými. Absolvovala jsem kurz Pracovníka v sociálních službách, bakalářský obor Sociální a kulturní antropologie. Má práce mě musí bavit a přinášet dobro do světa ostatních. Pozice koordinátora dobrovolnických projektů toto spojuje.

„Na otázku, zda jsem pesimista nebo optimista odpovídám, že mé poznání je pesimistické, ale mé chtění a naděje jsou optimistické.“ Albert Schweitzer