Příběh malého Ptáčka

Pamatujete si Ptáčka, pro kterého jsme hledali novou rodinu? Už ji našel  A my vám dlužíme příběh.

Ve čtvrtek dopoledne šla naše kolegyně za klientkou. Byly domluvené, že ji doprovodí k lékaři. Nemohla se ale dozvonit ani dovolat, což bylo divné, protože paní B. by nikdy nevyšla ven bez telefonu.
Zkusili jsme vše, co šlo, ale sousedé nic nevěděli a nikdo neměl klíče od bytu. Paní B. měla totiž jen sestru, která žije v zahraničí. Co teď?

Protože paní B. byla vždy připravená a na doprovod nikdy nezapomněla, bylo nám to divné, zavolali jsme policii. Přijeli i hasiči… a vy už nejspíš víte, jaký má příběh konec. Paní B. bohužel ten den ráno zemřela.

Bohužel je i tohle součástí naší práce. A je to ohromně těžké, zvlášť pro kolegyni, která klientce pomáhala a která celou situaci řešila. Do kanceláře přišla i s klecí a Ptáčkem. Víte, Ptáček byl nejlepší kamarád paní B., a tak jsme ho nemohli nechat samotného.

 

Přesně tak začalo pátrání po nové rodině a my jsme teď moc rádi, že jsme mu našli tak prímovou. Paní B. by byla jistě taky ráda.

Druhý den kolegyni volala sestra paní B., že o nás od své sestry ví a že byla moc ráda, že nás má. To nás opravdu zahřálo u srdce! Teď pomáháme sestře paní B. na dálku vyřešit všechny záležitosti.

Někdy jsme opravdu ti jediní. A někdy je to opravdu těžké.