Penny darovalo seniorům 700 tisíc

Penny Market, náš dlouhodobý a spolehlivý parťák, nás neopustil ani v časech koronakrizových. Právě naopak! Naše Táňa v neděli na online koncertu Chinaski (Víkend pro seniory, #kulturažije) převzala šek na 700 000 korun!

„Nadaci podporujeme už čtvrtým rokem, a právě nyní se ukázalo, jak je pomoc seniorům důležitá. Řada z nich zůstává ve strachu zavřená sama doma a potřebuje pomoc více než kdy jindy. Nejedná se jen o hmotnou pomoc, ale i v boji proti samotě. To je na tomto projektu unikátní, protože se zaměřuje i na tuto problematiku, která právě v této době dostala zcela jiný rozměr,“ vysvětluje Martin Peffek, jednatel společnosti PENNY.

„Máme v plánu propojit aktivity dalších organizací, které se snaží řešit právě sociální izolaci seniorů, a jsme rádi, že máme partnera, který to dlouhodobě vnímá jako velmi důležité téma, moc si toho vážíme,“ doplňuje Michaela Stachová, ředitelka nadace.

Na konci loňského roku PENNY věnovalo Nadaci Krása pomoci šek na 639 848 korun, v březnu letošního roku 685 593 koruny a nyní je to rovných 700 000 korun, které putují na pomoc nadaci z prodeje časopisu S PENNY U STOLU. Celkově na podporu seniorům od roku 2017, kdy spolupráce začala, věnovalo PENNY přes 3 miliony korun.

Živé on-line koncerty v rámci akce Víkend pro seniory s podtitulem Tahle země je i pro starý odvysílala internetová televize Mall.TV. Cílem koncertů bylo podpořit seniory, kteří patří k nejvíce ohroženým skupinám onemocněním Covid-19. V rámci veřejné sbírky se v průběhu víkendových koncertů vybralo celkem více než 740 tisíc korun a sbírka stále ještě probíhá.

Akce Víkend pro seniory bude pokračovat koncertem kapely Olympic v sobotu 30. května.

Těšíme se!