Péče o blízkého s demencí

Péče o osobu s demencí je jedna z nejnáročnějších vůbec. Obzvlášť pokud je tou osobou blízký člověk.

Hledají si informace na internetu, radí se s lékařem, každý den probírají s rodinou. Rádi by si ale promluvili s někým, kdo je v podobné situaci a kdo jim rozumí. Potřebují slyšet, že to dělají dobře. Hledají útěchu.

Právě pro osoby pečující o blízkého člověka s demencí jsou určené kurzy, které budou probíhat od dubna do listopadu v Domově pro zrakově postižené na Praze 5.

Dozví se tady jak nemoc probíhá, jak komunikovat s člověkem s demencí, jak ho podpořit, jak mu přizpůsobit domov i denní režim, jaké máte možnosti podpory a další důležité informace.

Vzdělávání je podpořeno využitím speciální technologie virtuální reality, díky níž se můžete na svět podívat očima člověka s demencí a na vlastní kůži prožít, jak tento člověk vnímá své okolí a jaké pocity to v něm může vyvolávat. Vzdělávací projekt je finančně podpořen Magistrátem Hlavního města Prahy a kurzy jsou tedy ZDARMA.

Pro všechny hrdiny, kteří se každý den starají o to, aby život člověka s demencí byl o něco lehčí, máme vzkaz: Nejste v tom sami.

Aktualizace: Vzhledem k nouzovému stavu kvůli Covid19 se ruší termíny kurzů až do 6.6. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.