Naše jaro 2019

Jedna velká zpráva na začátek: Máme velkou radost, že náš projekt Zlatá práce už má konkrétní rozměry. Najít práci po padesátce totiž není samozřejmost. A právě hledání práce pro lidi nad padesát let a naopak pomoc firmám v hledání nového zdroje pracovní síly jsou dva cíle našeho projektu. Nyní rozjíždíme web www.zlataprace.eu, přidají se sociální sítě. O Zlaté práci bude brzy hodně slyšet!

Proč babička v noci zase netrefila na záchod? Proč se děda bojí každé skříně? A kde vidí ty brouky? Až si zkusíte vstoupit do světa lidí trpících demencí, pochopíte. Vstup by měly umožnit speciální brýle, a to díky tak zvané virtuální realitě. Společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb připravujeme projekt, díky kterému budou lidé pečující o demencí trpícího člověka o krok blíž k jeho pochopení.

63. zasedání Komise OSN pro postavení žen, New York. Taťána G. Brzobohatá byla součástí delegace ČR, kterou vedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Společně se podílely na semináři o změnách v oblasti rodinné politiky a podpoře dostupnosti různých forem péče. Taťánin příspěvek se týkal toho, jakou cenu musejí lidé platit za to, že se starají o své blízké, ať už to jsou děti nebo později rodiče či prarodiče. Tou cenou jsou nižší důchody a velké znevýhodnění na trhu práce.

 

Jsme moc rádi, že jsme letos partnerem projektu Kolo pro život. Myslíme si, že aktivní život v každém věku je důležitý. Aktivní cyklisté, kteří už překročili šedesátku, nás o tom neustále přesvědčují. Vyjeli jsme společně 11. května v Mladé Boleslavi. Přijeli tam za námi parťáci ze Spolku Hurá na Výlet!

 

V letošní jarní sbírce potravin, která se konala 18.června, se podařilo vybrat 25 tun jídla a téměř 3 tuny drogerie. Všechno zboží se dostane k lidem, kteří jej skutečně potřebují. Velkou část z nich tvoří senioři. Děkujeme!

 

A na závěr si poslechněte písničku, kterou nazpívala Elis Mraz. 🙂