Kávička pro babi a dědu

Pamatujete, jak vám v posledních měsících chybělo posezení v kavárně? Tak některým seniorům chybí posledních několik let.

Sedět celé dny sám mezi čtyřmi stěnami a čekat, až v televizi začne seriál… To nezní zrovna jako ten nejlepší program, že? Pro mnoho seniorů je to ale denní realita a ze stereotypu je vytrhne jen máloco. V posledním roce je jejich samota a izolace vlivem pandemie ještě tíživější. Pojďme to změnit a vezměme babičky a dědečky mezi lidi!

Na kafíčko i na pivo

Dobrovolníci z nadace Krása pomoci vyrážejí se seniory do kaváren a hospůdek, aby si tu popovídali, nadechli se čerstvého vzduchu, porozhlédli se po světě, pochutnali si, zavzpomínali, užili si „bytí mezi lidmi“ a prostě se chvíli pořádně těšili ze života a z toho, že je tu někdo, komu na nich pořád záleží. Podpořte nadaci a přispějte na pohoštění pro babičky a dědečky. Někteří se těší na klasického turka, jiní na sladký dezert a třeba kávu se šlehačkou, další na vychlazené pivko s utopencem.

„Když se můžu s někým projít na čerstvém vzduchu, je mi hned lépe a lépe se mi pak i spí. A když to můžu spojit i s kávou a dortíkem za odměnu, tak je to ještě lepší. Už se nemůžu dočkat, až zas vyrazíme ven a dáme si do nosu,“ říká paní Irenka.

Může to znít jako drobnost, ale právě taková drobnost dokáže opravdu moc!