Jsme hrdinové

HLEDÁME 10 000 SUPERHRDINŮ!

„Superhrdina je obyčejný člověk, který dělá neobyčejné činy.“ 

Každých 150 korun znamená jednu hodinu péče o seniora. Může to být třeba pomoc s administrací, doprovod k lékaři nebo přátelské povídání.

Kolik lidí už se zapojilo

75
Jak pomáháme?

Jak konkrétně pomáháme?

Panu J. v loňském roce zemřela jeho žena. Ve svých 93 letech pro něj bylo velmi náročné zajišťovat sám všechny praktické záležitosti spojené se ztrátou životního partnera. Pana J. naše koordinátorka doprovodila do pohřební služby, poté s ním byla vyzvednout urnu, zajistili společně nový občanský průkaz. Dále ho doprovodila na Správu sociálního zabezpečení, kde společně zažádali o vdovecký důchod. Také ho provázela celým procesem řešení pozůstalosti u notářky. Poté společně rušili účet zesnulé manželky a převáděli platby, které odcházely z účtu manželky na účet pana J. Po celou dobu, kromě praktického zařizování, vedli hovory o zesnulé manželce, které panu J. pomáhaly celou situaci překonat. Naše koordinátorka s panem J. strávila celkem 30 hodin a v kontaktu jsou i nadále.

hand-3699825_1920-1

Ilustrační foto

Foto: Greta Blumajerová

Paní Eva bydlela v domě s pečovatelskou službou v Praze. Přestěhovala se sem ze severních Čech, aby byla blíž k synovi. Syn zemřel a paní Eva zůstala na všechno sama. Přes žal, který cítila, potřebovala vyřídit praktické záležitosti a chtěla pryč z Prahy, protože už jí tady nic nedrželo. Potkali jsme se ve chvíli, kdy si podala žádost do domova pro seniory v rodném kraji a požádala nás, abychom se zúčastnili sociálního šetření , protože ví, že všechno sama neuhlídá a nezapamatuje si. Začali jsme postupně plánovat její stěhování. Do toho jsme narazili na problémy s bankou, protože všechna hesla dříve spravoval syn. V dědickém řízení po synovi se vyskytly nesrovnalosti a paní si vzala na pomoc právního zástupce, se kterým jsme jí pomohli komunikovat. Pak přišlo na řadu vyklízení bytu. Zabalit a vyrovnat se se vzpomínkami nebylo jednoduché. Vypověděli jsme nájemní smlouvu, zařídili test na Covid. Vše muselo na den sednout, aby nedošlo k prodlevě. Odhlášení elektřiny, vrácení polohovací postele, odhlášení internetu, vrácení routeru a předání bytu městské části už naše koordinátorka dělala na základě plné moci v době, kdy se paní Eva zabydlovala v novém domově. Naše koordinátorka s paní Evou strávila 110 hodin.

VIDĚLI JSTE UŽ NAŠEHO SUPERDĚDU?

SEZNAMTE SE TAKÉ SE SUPERBABČOU!