Giving Tuesday se blíží!

Hned po Black Friday, tedy pátku, kdy padají ceny v obchodech i eshopech a v Americe praskají obchoďáky ve švech, přichází den, který máme mnohem – mnooooohem – raději! Giving Tuesday, den plný štědrosti. Letos vychází na 30. listopadu.

Giving Tuesday se po celém světě koná již od roku 2012. V Česku od roku 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se Giving Tuesday stalo globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Miliony lidí se na Giving Tuesday vždy spojí, aby podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí. Za pět let se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 180 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků.

My do něj letos jdeme se dvěma projekty:

Kraso(v)hled, časopis pro seniory

– Ten umí to a ten zas tohle. A my to chceme využít! S podporou dobrovolníků, kteří rádi fotí a píší chceme dát dokupy čtení, co potěší na duši. A tak hledáme dobrovolníky i dárce, kteří nám pomohou vytvořit Kraso(v)hled pro babičky a dědy, periodikum od srdce k srdcím.

Mamka a táta nemají práci. Pomozte nám ji najít!

50ka není STOPka! Ale může se stát, že ji dostanete, když je vám 50. Najednou se ocitnete bez práce a bez příjmu. A mezi nabídkami prací do „mladého kolektivu“ hledáte, kde vezmou vás. Neumíte psát životopis a na pohovoru jste v životě nebyli. Co teď? Pomoct může Zlatá práce!

Mamka, taťka, babička, děda nebo prostě padesátník/padesátnice bez práce. Obrátí se na Zlatou práci, a ta jim BEZPLATNĚ poradí, kam směřovat svou kariéru, jak napsat životopis či jak uspět na výběrovém řízení.

Děkujeme všem, kteří do toho jdou s námi!