Do domova bez rizik

Návštěva v domově seniorů bez rizik. Na Chodově mají novou vstupní zónu

Praha/Domov pro seniory Chodov – Turniket, který do budovy nepustí osoby s teplotou a nebo bez roušky a zároveň dezinfekční zóna zamezující přenos virů dovnitř domova. Právě takové zařízení je teď nainstalováno v Domově pro seniory Chodov a má zjednodušit přijímání návštěv u jeho klientů. 

První část zařízení kontroluje správnost nasazení roušky a měří teplotu. Až poté, co jsou obě tyto kritéria v pořádku, otevře se turniket a pustí příchozí osobu do části druhé, kde probíhá dezinfekce obuvi. Nakonec ještě zóna zajistí dezinfekci rukou. Použití je snadné a rychlé, cena zařízení se pohybuje kolem dvou set tisíc korun.

Zařízení bylo v Domově pro seniory Chodov nainstalováno před několika dny, na hodnocení testování této zóny a jejího přínosu je ještě čas. „V případě, že by zóna fungovala tak, jak je deklarováno, byla by pro nás přínosem nejen pro přijímání návštěv, ale také při kontrole všech, kdo do Domova vstupují,” konstatuje ředitelka Domova pro seniory Chodov Ilona Veselá. “Zařízení v hodnotě 200 tisíc korun bude zapůjčeno zdarma na 3 měsíce, ale s dárcem budeme jednat o další spolupráci.”

Zařízení do domova nainstalovala firma KLC group a proces spoluzařídila Nadace Krása pomoci. „Dezinfekční zóna je dobrý způsob, jak umožnit seniorům, aby se mohli setkat se svými blízkými, ale současně neohrožovat jejich zdraví. Tento systém je užitečný nejen v současné době, kdy se potýkáme s koronavirovou situací, ale můžou být dobrým pomocníkem při ochraně zdraví klientů sociálních služeb i v budoucnu,“ vysvětluje ředitelka Nadace Krása pomoci Soňa Morawitzová proč se nadace rozhodla zaštítit tento projekt a v čem vidí jeho přínos do budoucna.

Kontakt pro média: Kateřina Toholová, pr@krasapomoci.cz