Crowdfundingová sbírka na film o Lubě Skořepové

Luba se opět vrátí na jeviště, a to díky vám všem, kteří jste se zapojili do kampaně na webu hithit.com. Ve sbírce se podařilo vybrat 358 800 Kč, tedy 119% z našeho cíle. Děkujeme.

O pomoc nás požádal režisér filmu, Otakar Faifr. Do týmu, který se o realizaci filmu snažil, patří také střihač Michal a producentka Anna. Tři měsíce bydleli u Luby doma a natáčeli její snahu vrátit se na prkna, co znamenají svět. Vše dělali ve svém volném čase, ale na postprodukční práce potřebovali získat finance.

„Oslovili jsme proto různé partnery včetně Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci, která pomáhá seniorům. Téma samoty lidí ve stáří je pro ně velmi důležité, a proto se okamžitě rozhodli nás podpořit. Společně jsme pak vymysleli, že si o podporu řekneme také vám, potenciálním divákům. Finanční prostředky z této kampaně využijeme na postprodukční práce, distribuci a na náklady spojené s přihlašováním filmu na tuzemské i zahraniční festivaly.“

Luba vnímala tento film jako svoji poslední práci před kamerou a snažila se v něm popsat poslední roky svého života, které prožívala v samotě. Vzhledem ke svému naturelu se ale nevzdala a stále bojovala o seberealizaci.

Když viděla první sestřih filmu, byla nadšená a stala se hlavním motivátorem celého štábu. Neustále všem telefonovala (protože dle jejích slov, kdyby to nedělala, tak by nikdy nic v jejím životě nevzniklo) a kontrolovala, jak se na dokončení filmu pracuje.

Když jsme jí oznámili, že do filmu koprodukčně vstoupí Česká televize, ležela už delší dobu na LDN. Byla nadšená. Na chvíli se do jejích očí vrátila jiskra, která pomalu vyhasínala. Druhý den nás opustila. Sama ale věděla, že to není na dlouho. Opět se vrátí na jeviště před publikum, které ji tak milovalo.

Film SAMA vnímáme jako skvostné monodrama skvělé herečky, která i po svém odchodu má stále divákům co říct. Proto jsme se rozhodli pro alternativní distribuci zaměřenou především na divadelní sály po celé ČR a SR. Premiérová uvedení v těchto sálech budou 21.9.2017 u příležitosti oslavy nedožitých Lubiných narozenin. Dále plánuje film prezentovat na divadelních festivalech, ale také v menších kinech v ČR.

Oficiální premiéra filmu proběhne 21.9.2017 v Divadle Rokoko a datum uvedení v ČT je stanoveno na podzim 2017.
Zároveň je naším cílem upozornit na téma samoty lidí ve stáří a na to, jak je důležité neztratit smysl a nepřestat být aktivní.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.