Chci pomoci seniorům

Nakoupit, vyřídit složenky, obstarat pomůcku nebo si jen popovídat a pohladit. Důstojné stáří je přání, které společně můžeme splnit.

Pomáhejte s námi. Díky vašim pravidelným příspěvkům můžeme poskytovat bezplatnou podporu a péči umožňující důstojný život osamělým seniorům.

Krása tří set
Péče o jednoho seniora nás průměrně měsíčně stojí necelých 1400 Kč. Částka je proměnlivá s ohledem na náročnost individuálních potřeb klienta. Díky pravidelnému měsíčnímu příspěvku 300 Kč od padesáti dárců, tak můžeme za rok pomoci jedenácti seniorům.

Krása pravidelnosti
Díky pravidelným dárcům lze plánovat činnost na další měsíce. Víme, o kolik seniorů budeme schopni se postarat.
Za čtyři roky fungování projektu Doma bez obav jsme pomohli přes 2500 seniorům. A to právě jen díky dárcům.

více než 500 000 seniorů žije osaměle
25 % seniorů potřebuje pravidelnou péči
Pětina domácností seniorů má problém vyjít s penězi

PROČ NAŠI DÁRCI PŘISPÍVAJÍ PRAVIDELNĚ?

„Práci nadace sleduji dlouho, vidím za ní konkrétní výsledky a vím, že jí mohu věřit. Proto pomáhám pravidelně.“
Pavel
„Mé babičce je 93. Vidím tak, jak je pro seniory přínosná jakákoli pomocná ruka a taky to, jak je důležité podporovat ty, kteří o ně doma pečují. Má to smysl, a proto pomáhám pravidelně.“
Katka
„Osobně jsem se potkala s lidmi z nadace a myslím si, že je jejich práce nesmírně důležitá. Všichni přece budeme jednou staří a budeme potřebovat pomoc. Pomáhání mi navíc přináší velikou radost. Proto pomáhám pravidelně.“
Iveta
"Pomáhat by podle mě měl každý, kdo může. I kdyby jen trochu. Já si vybral pomoc seniorům, protože si myslím, že je jí oproti pomoci dětem méně. Vím, že bez dárců by Doma bez obav nefungovalo, proto jsem se rozhodl podporovat ho pravidelně"
Honza

STAŇTE SE DOBROVOLNÍKEM

Pro dobrovolníky pořádáme během roku různá setkání. Vážíme si jejich volného času, který nám věnují.

Máme akreditovaný dobrovolnický program „Dobrovolnictví se seniory“. 

Kromě dlouhodobého dobrovolnictví nabízíme také možnost přihlásit se jako dobrovolník:

  • flexibilní (krátkodobá pomoc – rozvozy věcí, pomoc s akcí aj.)
  • expertní (občas potřebujeme třeba grafika, administrativu...)
  • firemní

U všech druhů dobrovolnictví se domlouváte s koordinátorem dobrovolníků, zda aktuálně někoho poptáváme.

DLOUHODOBÉ DOBROVOLNICTVÍ OČIMA JITKY

“Už skoro 5 let! Čas běží jako o závod. Občas mi přijde až neuvěřitelné, že jsme s Lidmilou tak dlouho. I když, často mám naopak pocit, že jsme spolu ještě déle. Čas jako by nehrál roli a ztratil se v meziprostoru. Jako v každém jiném vztahu jsme si i my prošly bezstarostným obdobím, radostí a veselím. Pak přišly chvíle, kdy nám nebylo do smíchu, ale stále jsme tu byly jedna pro druhou a byly si vzájemnou podporou. Když jsem u Krásek pomoci začínala, byla jsem ještě studentkou, která měla čas a chtěla ho smysluplně věnovat někomu, kdo by si přál nebýt sám a měl parťáka na pražská zpestření. Káva, divadla, muzea… takhle jsme spolu začínaly.  Pak přišly těžší časy, úrazy, operace, pevné pouto na telefonech po doby, kdy jsem poznávala sama sebe a opakovaně jezdila do zahraničí. Po bolavé rozchody nebo promoce.  Zažíváme spolu vše! Sdílíme, máme se, podporujeme se a rozumíme si. Když má jedna z nás den na pendrek, vzájemně se nakopneme a jedeme dál…  Jako babička s adoptovanou vnučkou. Tým Krása pomoci propojil dříve dva úplně cizí lidi, kteří by bez pomoci nadace k sobě stěží našli cestu.“

ZAPOJTE SVÉ ZNÁMÉ, STAŇTE SE AMBASADOREM

Několikrát za rok slavíme nějaká výročí. Říkáte si, že lahví vína už máte zásobu a květiny potěší, ale dlouho nevydrží? Nebo si naopak lámete hlavu s tím, jaký dárek vymyslet pro někoho jiného… Rádi vám pomůžeme. 🙂

  • Slavíte narozeniny nebo jiné výročí a nic nepotřebujete?
  • Vytvořte si svojí speciální výzvu na darujme.cz, rozešlete všem odkaz a vyzvěte své přátele, aby místo dárků podpořili projekt, který je vám blízký. Jako to udělala například Patricie Solaříková.
  • Svým přátelům se připomínejte, znáte je, mají toho hodně a zapomínají. 🙂 A společně sledujte, kolik prostředků jste dokázali získat.

Děkujeme a ať už slavíte cokoli, přejeme hlavně hodně zdraví. 🙂

Odkaz ze závěti

Pomáháte za života, pomáhejte i po něm.

Proč sepsat závěť? Existuje mnoho dobrých důvodů.

  • Předejdete případným sporům ve své rodině.
  • Uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele.
  • I třeba jen malý dar dobročinné organizaci vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle vás nejvíce třeba.

I když je sepsání závěti relativně jednoduchý úkon, vždycky je dobré se poradit s notářem. Více informací najdete na zavetpomaha.cz 

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Dovolte nám poděkovat Vám všem, kteří jste se rozhodli nás podporovat.
Velice si toho vážíme a pevně věříme, že se nám s vaší pomocí bude i nadále dařit naplňovat naše poslání pomáhat tam, kde je to potřeba.