Cena pro Nadaci!

Dostali jsme CENU! A nejen proto víme, že to, co děláme, má cenu 🙂
 
Na Fóru sociálních služeb 2021 (které pořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí) jsme převzali Zvláštní cenu předsedkyně Rady vlády!
 
„Cením si toho, že Nadace Krása pomoci usiluje o to, aby společnost vnímala seniory s respektem a aby se stáří stalo plnohodnotnou součástí života. Nadace uskutečňuje vlastní projekty a finančně podporuje i proseniorské organizace po celé republice,“ uvedla ministryně Jana Maláčová.
 
Ocenila také skutečnost, že otevíráme aktuální seniorská témata a vzpomněla i náš projekt Zlatá práce, ve kterém se věnujeme problematice proměny pracovního trhu v souvislosti se stárnutím populace.
Dalšími oceněnými byli:

Osobnost-profesionál: NELI ZAWOROVÁ

Neli Zaworová založila v roce 2017 Geronto-psycho-sociální poradnu na Praze 15. Poradna slouží především seniorům, klientům domovů se zvláštním režimem, klientům sociálně ošetřovatelských jednotek, sociálně znevýhodněným osobám a jejich blízkým.

V době pandemie COVID-19 aktivně spolupracovala s Českým červeným křížem a koordinovala dobrovolníky v MČ Praha 15, dovážela stravu, léky, a to nejen klientům v rámci Pečovatelské služby. Každý den, i o víkendech, byla na lince pomoci k dispozici seniorům a osobám blízkým z Prahy 15 a okolních městských částí. Také zprostředkovávala videohovory klientů s jejich rodinami. V době kritické situace vykonávala Neli Zaworová také práci pečovatelky a vedla dobrovolníky na lůžkovém oddělení.

Osobnost-neprofesionál: MILENA HESOVÁ

Místopředsedkyně Rady seniorů ČR a předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová v době pandemie s kolegyněmi šila a distribuovala tisíce roušek. Seniory z Olomouckého kraje také pravidelně informovala zábavnou formou o všem důležitém, co se v době pandemické krize odehrálo.

Paní Hesová je i autorkou několika úspěšných projektů jako je Babička roku nebo krajských sportovních her seniorů, které již tradičně obohacují kulturní a společenský život seniorů nejen v Olomouckém kraji.

Zajímavý projekt: LÉTAJÍCÍ TÝMY DOMOVA DŮCHODCŮ TMAVÝ DŮL

Ze zajímavých kolektivů a projektů byl oceněn kolektiv pracovníků Domov důchodců Tmavý důl v Královehradeckém kraji, jehož ředitelem je Antonín Stanislav. V době vrcholící pandemie inicioval vytvoření tzv. létajících týmů, které byly složené z dvou až tří pracovníků. Vyráželi do různých zařízení v Královéhradeckém kraji zasažených epidemií COVID-19 a pomáhali eliminovat bezprostřední riziko nedostatečného zajištění péče o seniory, kteří jsou zcela závislí na pomoci.

Celkem 11 pracovníků dojíždělo do 6 personálně oslabených zařízení na území Královéhradeckého kraje. Často pracovali 7 dní v týdnu v dvanáctihodinových směnách, přičemž každý den ujeli i více jak 100 km.

Není bez zajímavosti, že s Domovem důchodců Tmavý důl spolupracujeme i my – posílali jsme jim zásoby Actimelů pro klienty i personál a přáníčka ke Dni seniorů! 🙂