Blanka, koordinátorka dobrovolníků

17.8.2022
Blanka pracovala více než 4 roky na pozici koordinátorky péče, byla tedy v denním kontaktu se seniory a s pečujícími. Nyní je koordinátorkou dobrovolníků a propojuje dobrovolníky se seniory.
Blanka, koordinátorka dobrovolníků

Proč pomáháš právě seniorům? 

Jednou budeme všichni staří a já bych si přála, aby se nám dařilo společně tvořit pro seniory důstojné místo ve společnosti. Vnímám, že starší lidé mají stále mnoho, co nabídnout a kontakt s nimi, s lidmi, kteří v průběhu celého života nasbírali tolik zkušeností, je pro mě neuvěřitelně obohacující. 

  

Co tvá práce obnáší? 

Mým posláním je propojovat lidi. Nejprve se potkám se seniorem i potencionálním dobrovolníkem a povíme si, co od dobrovolnického programu očekávají. Pokud se naše možnosti potkají, tak po proškolení dobrovolníka nás čeká nejhezčí část. Seznámení dobrovolníka se seniorem. Tím ale má práce nekončí. Jsem oporou i vrbou pro obě strany a v jejich vztahu je i nadále provázím. 

  

Proč je podpora seniorů důležitá? 

S věkem nám ubývá sil, mění se naše životní role, ztrácíme blízké. Stáří s sebou může přinášet křehkost, zranitelnost. Senioři jsou lidé, kteří byli celý život přínosem pro společnost, a proto je důležité být tu pro ně, když potřebují pomoct oni sami.