Hra, kde má šanci každý
kromě šmejdů!

Proti šmejdům

konečně doma

Dokument Šmejdi odstartoval lavinu akcí, které pomohly a dosud pomáhají v boji proti šmejdům. Nevídanou silou poukázal na celospolečenský jev, který ohrožuje nejen seniory, a který byl dlouhou dobu společností podceňován a tolerován. A za to patří dík všem, kdo se na snímku a masivní medializaci problematiky podíleli. Těší nás, že se do boje zapojili i mladí lidé, kterým situace není lhostejná. Důkazem budiž společenská hra Konečně doma autorky Michaely Novákové, která se rozhodla hravou formou pomoci hlavně seniorům otevřít oči, neboť právě oni jsou nejčastěji terčem podivných „obchodníků“ na předváděcích akcích nebo při podomním prodeji.

O hře

Hra Konečně doma v sobě skrývá nejen zábavu, ale i ponaučení. Cílem hry je projít celý okruh a ve spolupráci s ostatními hráči se dostat z předváděcí akce bez újmy zpět domů. Před tím je ovšem nezbytné zdolat nástrahy ve formě označených políček, kde čekají karty událostí (příběhů) a úkolů.

Končně doma Bonaparte

Hru vydává Nadace ve spolupráci se společností Bonaparte.

Část z prodejní ceny hry Konečně doma je věnována Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci na podporu projektů pro seniory.

Autorka hry
Michaela Nováková

*1992 Ústí nad Labem

Autorka hry vystudovala obor Výtvarná
výchova na Pedagogické fakultě Univerzity
Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Ve své tvorbě se zabývá především sociální
tématikou. Také její prarodiče byli opakovaně
okrádáni na předváděcích akcích. Proto se
Michaela po zhlédnutí dokumentu Šmejdi a po
četných článcích z denního tisku na toto téma,
rozhodla vytvořit společenskou hru, která má být
přispěním k celospolečenské diskuzi. A také k tomu, jak
předejít, či zabránit, podvodům na seniorech. Nejstarší generace se při hře totiž může nejen pobavit, ale také přemýšlet nad tím, jak se nestát obětí.

Končně doma
Objednávkový formulář

Cena za ks 449 Kč včetně poštovného a balného.

Objednané zboží Vám bude odesláno dobírkou prostřednictvím PPL do 7 pracovních dnů na adresu uvedenou v objednávce. Pokud nebude objednávka vyplněna správně a úplně, nemusí být dodavatelem přijata k vyřízení. Objednávky mimo Českou republiku nejsou možné. Děkujeme za pochopení.

Dodavatel: Bonaparte - Martin Trik
Spolková 31, 312 00 Plzeň, Tel.: +420 377 261 942-3