O nadaci

Poznejte nás

Nadace byla založena v roce 2008. Za 10 let jsme rozdělili mezi neziskové organizace pomáhající seniorům více než 30 mil. korun.

  • V rámci našeho vlastního projektu Doma bez obav jsme pomohli tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně doma.
  • Pravidelně se účastníme mezinárodních konferencí, naši práci jsme prezentovali také na půdě OSN.

V našem malém týmu najdete profesionální sociální pracovníky, kteří se od svých klientů stále učí a kteří budou vždy flexibilně a individuálně pomáhat seniorům tak, jak to jejich situace vyžaduje.

Jsme členem Fóra dárců, Asociace společenské odpovědnosti a také mezinárodní sítě proseniorských organizací HelpAge International.

Proč to vlastně děláme

Než si řekneme, co děláme, začneme tím, proč to vlastně děláme.

Možná máte pocit, že třeba vaše babička pomoc nepotřebuje a má se dobře, tak proč to celé děláme? Představte si tuto situaci:
Vaše osmdesátiletá babička bydlí sama ve svém bytě a je samostatná. Najednou se ale její zdravotní stav rychle zhorší, je hospitalizovaná v nemocnici.
V nemocnici zůstat nechce a ani nemůže, nechce ani opustit svůj byt a jít do domova pro seniory. Ani vy to nechcete, ale nevíte, co máte dělat.

Dokážete se o ni postarat u vás doma? Co to obnáší? Na jakou podporu máte nárok? Kde o ni požádáte? A co vaše práce? Rádi vám budeme oporou a celým procesem vás provedeme tak, abyste to zvládli.

Teď si představte trošku jiný scénář. Vy v něm nejste. Osmdesátiletá babička nemá rodinu. Chtěla by žít doma, ale doteď nedostávala žádnou podporu, žila jen ze svého malého důchodu. Najednou má chodit po doktorech, ale přitom už jí nohy neslouží, má brát spoustu drahých léků. Zařídit příspěvek na bydlení u místního úřadu je pro ni nemožný úkol. Nemocnice nebo praktický lékař nás na ni upozorní, my ji zkontaktujeme a o všechno se postaráme. Oběháme úřady a zařídíme příspěvky, aby to finančně zvládla. Objednáme sanitku na vyšetření, vyzvedneme léky, požádáme o pečovatelku nebo asistenta, a taky si s ní o všem popovídáme. Pokud bude třeba, zařídíme také pomůcky nebo úpravy bytu tak, aby mohla žít doma.
Situace některých seniorů není jednoduchá. Pokud člověk není v podobné situaci, těžko se do ní vžívá. Ale příběhy našich klientů nám ukazují, že naše práce má smysl a že je potřebná. Nikdo jiný ji tímto způsobem nedělá. Děkujeme vám, že jste v tom s námi.

Co děláme a komu pomáháme

Chceme pracovat na systémové změně, která budete trvalá a zohlední demografický vývoj celé společnosti. Populace stárne a kolem roku 2050 budou tvořit senioři téměř třetinu populace. Zároveň se významně prodlouží průměrná délka života. Na to je třeba se připravit.

Proto spolupracujeme s MPSV a lobbujeme mimo jiné za zvýhodnění firem v zaměstnávání seniorů nebo za registraci nové služby koordinátora péče.

Účastníme se odborných konferencí a mluvíme o naší práci a o stárnutí populace. Předsedkyně naší správní rady Taťána Gregor Brzobohatá se například zúčastnila zasedání Komise pro sociální rozvoj OSN v New Yorku, kde promluvila o problematice agingu.

V rámci našeho projektu Doma bez obav spolupracujeme s několika městskými částmi v Praze a také s nemocnicemi.
Díky našemu projektu Doma bez obav podporujeme jednotlivce. Naší vizí je, aby senioři žili důstojný život v domácím prostředí.
V projektu Zlatá práce pomáháme lidem 50+ najít takové zaměstnání, kde si budou vážit jejich zkušeností. Zároveň pomáháme firmám s age managementem. Více info na www.zlataprace.eu
Jsme nadace, takže naším důležitým posláním je podpora neziskových organizací, které se seniory pracují. Za dobu našeho fungování jsme rozdělili neziskovým organizacím téměř 30 milionů korun.
Spolupracujeme také s dobrovolníky a dokážeme najít seniorům, kteří jsou sami, parťáka na procházky, do divadla nebo na posezení k čaji. Nikdo by neměl být sám a my jsme vděční našim dobrovolníkům, že nám a našim klientům svůj volný čas věnují

Mise a hodnoty

Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří vedou kvalitní a důstojný život v domácím prostředí.
Zároveň pracujeme na tom, aby společnost vnímala seniory s respektem.

Naším posláním je nabízet seniorům a jejich blízkým informace, kontakty a oporu v důležité životní etapě stáří. Cílem je prožít stáří jako pozitivní, plnohodnotné a aktivní období života v prostředí domova.
Naše hlavní hodnoty:

  • pozitivní stárnutí
  • důstojný život doma
  • lidskost a důvěra

Sdílíme příběhy seniorů, se kterými spolupracujeme, a šíříme tak svědectví o situaci seniorů v České republice.

Komu pomáháme?

Pomáháme seniorům, kteří chtějí dál žít ve svém domácím prostředí a mohou se vyhnout institucionální formě péče. Podporujeme rodiny, které se starají o své blízké, seniory, v jejich domácím prostředí.

Podporujeme také prověřené neziskové organizace, které pomáhají seniorům. Projekty hodnotíme podle regionální potřebnosti, udržitelnosti  a také podle spojitosti s naší vizí. Staňte se naším partnerem i Vy!

JSME TU PRO VÁS

SPRÁVNÍ RADA

Taťána Gregor Brzobohatá – předsedkyně správní rady

Ing. Jan Procházka – člen správní rady

JUDr. Klára Drechslerová, PhD. – členka správní rady

DOZORČÍ RADA

Ing. Marcela Tomášková – předsedkyně dozorčí rady

MUDr. Věra Sekyrová Terzijská – členka dozorčí rady

Ondřej Gregor Brzobohatý – člen dozorčí rady

Taťána Gregor Brzobohatá

Miss World 2006, topmodelka, filantropka, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci. Taťána Gregor Brzobohatá je jedinou mezinárodně známou českou osobností, která se dlouhodobě zaměřila na pomoc seniorům a je i tímto zaměřením fenoménem své doby a mladé generace. Také díky tomu byla označena světovou mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní lídr mladé generace. Několikrát reprezentovala český neziskový sektor v OSN, naposledy v roce 2017 jako člen oficiální české delegace.